Fotogalerie

Jak už sám název napovídá, najdete zde výběr z fotek, co jsme během našeho pobytu v Rumunsku pořídili. Celkové množství fotek je opravdu velká sousta, protože tři čtvrtiny výpravy s sebou měli fotoaparáty. Celkem se tak nafotilo tuším že 12 filmů, povětšinou s 36 snímky, z toho tři černobílé. Zde tedy naleznete opravdu jen výběr těch, alespoň podle mně, nejlepších a nejpodařenějších snímků.
Bohužel se nám, hlavně z finančních důvodů, nepodařilo naskenovat filmy jako takové a protože jsme všichni zastánci focení na klasický materiál, tedy kinofilm a nikdo z nás nevlastní digitální foťák, tak mi nezbylo, než v práci zasednout ke skeneru a skenovat a skenovat. A jeikož náš pracovní skener už nepatří mezi nejmladší a nikdy nepatřil ani mezi nejkvalitnější, tak kvalita fotek, alespoň v některých případech, dost utrpěla.
Naprostá většina fotek je neupravena v žádném z grafických programů, pouze na fotáchy z interierů klášterů jsem trochu upravil jas a kontrast aby lépe vynikly malby. Fotky byly pořizovány poloprofesionální zrcadlovkou Nikon (Šošák), amatérskou zrcadlovkou Minolta (Martin) a amatérským kočkopsem - něco mezi elektronickým kompaktem a zrcadlovkou od Olympusu (Bedoň). Ten (Olympus i Bedoň) nás mile překvapil kvalitou svých fotek.

Jedna prosba na závěr. Jestli se někomu z vás mé stránky líbí, chtěl by vylepšit fotogalerii a má k dispizici filmový skener, může se mi ozvat a určitě se domluvíme.